Bulamadım diye üzülme yaz biz bulalım

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yardım Destek muhakkak sorularınıza ve problemlerinize çözümler ve yolları bulunur

En son konular

» Ayna - Ümit Yaşar Oğuzcan
Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları EmptyC.tesi Haz. 18, 2011 5:42 pm tarafından Direktör

» 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları EmptySalı Mart 08, 2011 12:34 am tarafından Direktör

» Aşk Geçti(Aslı Melek)
Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları EmptyPtsi Ara. 13, 2010 9:37 pm tarafından Direktör

» Arkana Bakma
Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları EmptyPtsi Ara. 13, 2010 9:34 pm tarafından Direktör

» W.Shakespeare hayata dair sözler
Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları EmptySalı Ara. 07, 2010 12:33 am tarafından Direktör

» Ben Çok Sessizdim
Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları EmptyPtsi Ara. 06, 2010 12:33 am tarafından Direktör

» Aska düşünce bedenin
Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları EmptyPaz Ara. 05, 2010 7:51 pm tarafından Direktör

» Gitmeliyim
Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları EmptyPaz Ara. 05, 2010 7:48 pm tarafından Direktör

» Bir kadını Beklemek
Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları EmptyC.tesi Kas. 27, 2010 4:54 pm tarafından Direktör

Resme Tıkla

Tarıyıcı

Bizi Takip Edin

Add to iGoogle şiirler burada

Add to GoogleBeğen

R-alan

Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları

Direktör
    Direktör
    Admin

Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları Empty Kulak Ağrıları ve Kulak Enfeksiyonları

Mesaj  Direktör Perş. Nis. 29, 2010 12:52 am

Kulak ağrıları lenf bezlerinde yaşanan bir enfeksiyon nedeniyle ortaya çıkabilir. Kabakulak gibi bir hastalık da kulak ağrısına neden olabilir. İç kulakta, orta kulak­ta ya da kulağın dış kısmında yaşanan bir enfeksiyon yine kulak ağrısına neden olabilir. Kulakta çıkan bir çıban da ağrıya neden olabilir. Çocuklarda kulak ağrısına yol açan nedenlerin başında orta kulak iltihabı yer almaktadır.

Orta kulak iltihabı burun ve boğazdaki iltihabın östaki borusu vasıtasıyla orta ku­lağa kadar ilerlemesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Östaki borusu bebeklerde ve çocuklarda oldukça kısadır. Bu nedenle çok kolay tıkanabilir ve enfeksiyon bir an­da orta kulağa ulaşabilir. Kulak enfeksiyonu ağrıya neden olur, kulaktaki basınç ku­lak zarını etkileyebilir. Bu durum sonucunda kulak akıntısı görülebilir. Bu klinik tabloya ateş ve boğaz ağrısı da eşlik edebilir. Çocuklar diş çıkardığında ya da sinü­zit olduğunda da kulak ağrısından şikâyet edebilir.

Kulak ağrısı için önerilen modern tıp tedavileri

Antibiyotik ve asetaminofen tedavisi genellikle etkilidir ancak birkaç hafta boyun­ca ses kaybı yaşanabilir. Kulakta yer alan kir ve akıntılar tamamen temizlendiğin­de, işitme fonksiyonu eski haline gelir.

Forum Saati Cuma Tem. 05, 2024 12:01 pm