Bulamadım diye üzülme yaz biz bulalım

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yardım Destek muhakkak sorularınıza ve problemlerinize çözümler ve yolları bulunur

En son konular

» Ayna - Ümit Yaşar Oğuzcan
DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) EmptyC.tesi Haz. 18, 2011 5:42 pm tarafından Direktör

» 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) EmptySalı Mart 08, 2011 12:34 am tarafından Direktör

» Aşk Geçti(Aslı Melek)
DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) EmptyPtsi Ara. 13, 2010 9:37 pm tarafından Direktör

» Arkana Bakma
DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) EmptyPtsi Ara. 13, 2010 9:34 pm tarafından Direktör

» W.Shakespeare hayata dair sözler
DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) EmptySalı Ara. 07, 2010 12:33 am tarafından Direktör

» Ben Çok Sessizdim
DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) EmptyPtsi Ara. 06, 2010 12:33 am tarafından Direktör

» Aska düşünce bedenin
DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) EmptyPaz Ara. 05, 2010 7:51 pm tarafından Direktör

» Gitmeliyim
DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) EmptyPaz Ara. 05, 2010 7:48 pm tarafından Direktör

» Bir kadını Beklemek
DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) EmptyC.tesi Kas. 27, 2010 4:54 pm tarafından Direktör

Resme Tıkla

Tarıyıcı

Bizi Takip Edin

Add to iGoogle şiirler burada

Add to GoogleBeğen

R-alan

2 posters

DALGALAR (Kürşat BAŞAR )

Direktör
    Direktör
    Admin

DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) Empty DALGALAR (Kürşat BAŞAR )

Mesaj  Direktör Paz Mayıs 02, 2010 10:11 pm

DALGALAR

Hepimiz zaman zaman aynı şeyi hissederiz. Hepimiz o anayoldan geçerken gördüğümüz dar sokağa girsek ne olur diye düşünürüz ve çoğu zaman girmeyiz.Çoğu insan hayatının belli dönemlerinde mantığıyla duyguları arasında bir seçim yapmak zorunda kalır. Ya da öyle olduğunu düşünür. Çünkü aslında ikisi arasındaki ayrım sanıldığı kadar keskin değildir.

Olmadık birine aşık olduğunu ve bu yüzden acı çektiğini düşünen herkes mantıklı bir karar vermeye alışır,çevresinden böyle uyarılar alır. Ve kimi zaman en mantıklı kararı verdiğini sanırken aslında en duygusal olanı yapar.
    Kimisi mantık evliliği yapmanın en iyisi olduğu düşüncesindedir.
    Sonra "Yüreğinin götürdüğü yere git" romanları okunur. Çılgın aşkların filmlerine gidilir. Aşk şarkıları hep yenilenerek aynı şeyleri tekrarlayıp durur. Yaşanmayan her şey başkalarının hayatında izlenir.

Çoğu kez aşk acısı çekenlerin , "Bu belaya nerden girdim, yok olup kurtulsam,keşke onu hiç tanımamış olsam" dediklerini duyarısınız. Ama iki şey bir arada olabilir mi? Yani hem dümdüz , çarşaf gibi bir denizde yüzmek istiyorsanız, hem de fırtınalı bir havada , dalganın üstünde yükselip kıyıya çarpmanın sonra yeniden dalgaya çıkmanın heyecanını yaşamak.

Ne kadar yukarı çıkarsanız o kadar aşağı düşeceksiniz.
    iniş çıkışlar,gelgitler,fırtınalar...Sonra zaman zaman sakinleşen bir limanda soluk almak...Aşk cesaret ister diyenler belki bunu anlatmaya çalışırlar.Sığındığımız her limandan yeniden çıkar ve beklenmedik bir anda fırtınaya tutulabilirsiniz.
    Aşkın güzelliğini,heyecanını,bizi birden bire bambaşka birine döndüren o tanımsız coşkusunu istiyoruz hepimiz.Ama aynı coşkunun , birden bire bir sözle, bir bakışla bile bizi uçurumun dibine itebileceğini unutuyoruz.Kimi
    zaman aşıklar bir sarkaç gibi birinden ötekine gidip gelirler.Mutlulukla korku, acıyla tanımsız mutluluk , ait olduğun yeri bulma ve yeniden kaybetme...

Aşk acıtır. Unutulmaz güzellikteki anlar biriktirilemez. Üstelik biriktirilirse bile yeniden hatırlandığında garip bir biçimdi çoğu kez yalnızca tam tersi bir duyguya neden olur,gözlerinizden yaşlar boşanır.

Mutluluğun elerinizden kayıp gittiğini düşünürseniz o anları yaşayamazsınız. Çünkü gerçektende kayıp gidecektir.Belki de o anları böylesine inanılmaz kılanda budur...

Kürşat BAŞAR
    Patos
    Patos

DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) Empty Geri: DALGALAR (Kürşat BAŞAR )

Mesaj  Patos Paz Mayıs 02, 2010 10:24 pm

Çok beğendim Smile Her zaman pişman gibi gözüksemde pişman olmadığımı anladım okurken ..Tesekkürler adminim
    Direktör
    Direktör
    Admin

DALGALAR (Kürşat BAŞAR ) Empty Geri: DALGALAR (Kürşat BAŞAR )

Mesaj  Direktör Paz Mayıs 02, 2010 10:28 pm

birşey değil Patos
    güzel olan paylaşma değer bulduğumuz herşeyi burdan paylaşmak için çalışıyoruzz

Forum Saati Cuma Tem. 05, 2024 3:36 pm