Bulamadım diye üzülme yaz biz bulalım

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yardım Destek muhakkak sorularınıza ve problemlerinize çözümler ve yolları bulunur

En son konular

» Ayna - Ümit Yaşar Oğuzcan
Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın! EmptyC.tesi Haz. 18, 2011 5:42 pm tarafından Direktör

» 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın! EmptySalı Mart 08, 2011 12:34 am tarafından Direktör

» Aşk Geçti(Aslı Melek)
Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın! EmptyPtsi Ara. 13, 2010 9:37 pm tarafından Direktör

» Arkana Bakma
Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın! EmptyPtsi Ara. 13, 2010 9:34 pm tarafından Direktör

» W.Shakespeare hayata dair sözler
Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın! EmptySalı Ara. 07, 2010 12:33 am tarafından Direktör

» Ben Çok Sessizdim
Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın! EmptyPtsi Ara. 06, 2010 12:33 am tarafından Direktör

» Aska düşünce bedenin
Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın! EmptyPaz Ara. 05, 2010 7:51 pm tarafından Direktör

» Gitmeliyim
Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın! EmptyPaz Ara. 05, 2010 7:48 pm tarafından Direktör

» Bir kadını Beklemek
Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın! EmptyC.tesi Kas. 27, 2010 4:54 pm tarafından Direktör

Resme Tıkla

Tarıyıcı

Bizi Takip Edin

Add to iGoogle şiirler burada

Add to GoogleBeğen

R-alan

2 posters

Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın!

Patos
    Patos

Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın! Empty Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın!

Mesaj  Patos Cuma Mayıs 07, 2010 3:19 pm

Yalnızlığa bir beste yazıyorum, “R’e” ile “Lâ” arasında mekik dokuyorum bir türlü sessizliğimi bozmayacak notalar bulmuyor kalemim… Sol anahtarı yok bu yalnızlığın. Giremiyorum kapısından aşkının. Kilidimi çöz! Kapımı arala.

Birkaç nota arasında gidip geliyor parmaklarım... Sessizliği, suskunluğu eşit parçalara bölüp eş anlamlı kelimelerin yalnızlığını sağlıyorum. Sonra büyük bir yalnızlık peydâ oluyor. Hüznün yüzü maraz. Kendine gelme çabasıyla bir sağa bir sola yalpalıyorum kimsesiz geceleri.

Dokunsa parmaklarıyla harflerimin üzerine büyük bir kıyamet kopacak belli. Dudaklarım kurudu, bir yudum suya hasret kalmış gibi özleminin mayınlı topraklarında geziyorum. Bassam üzerine mayının ölen ben olurum biliyorum.

İçimde volkanlar var yeni püskürmüş gibi alevini, harlı bir ateş basıyor tenimi. Sicim gibi bir yağmur süzülüyor sözlerinden gözlerime… Yalnızlık rotasını değiştirse diyorum hani, biraz bu tehlikeli bölgeden çekse gölgesini!

Eşit yalnızlıklar düşüyor herkesin payına. Kimse kimsenin derdine derman olmuyor buralarda. Kılını kıpırdatmayan milyar kesim insanın arasında sıkışıp kalan hayallerimi yaşatma çabasındayım. Yorgun, bitkin ama hâlâ bir ümit aşkın izindeyim.
    Kıyamet koptu kopacak, aşksız olan herşey yerle bir olacak. Tutunduğum rüyaların hürmetine aşk bana yâr, azraile yol olacak. Bilmiyorum kalem elem yazıyor nicedir. Kelimelerim infazda. Yüzüm asık, bestesi tamamlanmamış bu şarkının yarım kalma endişesi var üzerimde. Bir aşk bukadarmı sükût giyinir mutluluk yerine.
    İşte “Lâ” ile inledi yüreğim. Hâlinden habersiz bir dervişim. Ne sağım nede solum aşka dönmüyor. Bu piyano tuşlarının raksı geceyi kanla karıştırıyor. Gözyaşı niyetine kan akıtıyor gözlerim. Sözüm, özüm ve duam hepsi sana dair.
    Kaçak yazdığım bu besteyi hangi yangınlara atmak gerek bilmiyorum. Susuyorum, susturuluyorum. Mecbur bırakıldığım sessiz harfleri okuyorum usulca. İçine düşmeden mutluluğun, kenarında bir tur atıyorum.

Ve şimdi ben;
    Susuyorum, aşk bana düşman.
    Susuyorum, yâr bana zindan.
    Susuyorum, kendime bile dâr gelir oldu bu cân.

|| Lâl-i Rehgüzâr ||
    Direktör
    Direktör
    Admin

Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın! Empty Geri: Sol Anahtarı yok bu yalnızlığın!

Mesaj  Direktör Cuma Mayıs 07, 2010 7:18 pm

güzel aferin patos güzel bi paylaşımdı

Forum Saati Cuma Tem. 05, 2024 2:58 pm