Bulamadım diye üzülme yaz biz bulalım

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yardım Destek muhakkak sorularınıza ve problemlerinize çözümler ve yolları bulunur

En son konular

» Ayna - Ümit Yaşar Oğuzcan
Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi" EmptyC.tesi Haz. 18, 2011 5:42 pm tarafından Direktör

» 8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi" EmptySalı Mart 08, 2011 12:34 am tarafından Direktör

» Aşk Geçti(Aslı Melek)
Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi" EmptyPtsi Ara. 13, 2010 9:37 pm tarafından Direktör

» Arkana Bakma
Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi" EmptyPtsi Ara. 13, 2010 9:34 pm tarafından Direktör

» W.Shakespeare hayata dair sözler
Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi" EmptySalı Ara. 07, 2010 12:33 am tarafından Direktör

» Ben Çok Sessizdim
Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi" EmptyPtsi Ara. 06, 2010 12:33 am tarafından Direktör

» Aska düşünce bedenin
Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi" EmptyPaz Ara. 05, 2010 7:51 pm tarafından Direktör

» Gitmeliyim
Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi" EmptyPaz Ara. 05, 2010 7:48 pm tarafından Direktör

» Bir kadını Beklemek
Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi" EmptyC.tesi Kas. 27, 2010 4:54 pm tarafından Direktör

Resme Tıkla

Tarıyıcı

Bizi Takip Edin

Add to iGoogle şiirler burada

Add to GoogleBeğen

R-alan

Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi"

Direktör
    Direktör
    Admin

Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi" Empty Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi"

Mesaj  Direktör Paz Mayıs 23, 2010 10:04 pm

Dr Recai Yahyaoğlunun "Gitmenin Psikolojisi"

" Gitmek; sadece terk etmek degildir. Ayni zamanda terk edilmektir. Çünkü arkada birakilan gelmemistir. Gelmeyi istememistir. Gelmeye cesaret edememistir. Gelmeye gerek duymamistir. Gidene refakat edecek kadar onu benimsememistir. Sevgili, asik, kan kardes, dost, ahbap olamamistir. Bu yüzden arkada kalir... Zaman, mekan, hatira, duygulanim olarak belki çok yakin yada artik çok uzak, hayatin öylesine bilinen veya bilinmeyen bir kösesinde kalakalmistir...

Gitmek, uzaktaki sesin gizemine kapılmaktır.
    Gitmek, kendini başkalarından sakınmaktır.
    Gitmek, sadece terk etmek değildir. Aynı zamanda terk edilmektir.
    Gitmek, dere iken nehre dökülme, nehir olunca denize kavuşma ve oradan da okyanusa açılma isteğidir.
    Gitmek, fani alemde baki kalmak için hoş bir seda bırakma telaşını gizliden gizliye yaşamaktır.
    Gitmek, hüküm giymektir.
    Gitmek ayrılmaktır. Sevgiliden, köyden, ülkeden, dünyadan.
    İnsan ayrılarak gidişin tadını aldığında yaşamın gerçek anlam boyutunu kavramaya başlamış demektir..."

Forum Saati Çarş. Tem. 03, 2024 5:28 am